Jednostronicowe streszczenia (ok. 100 słów) zgłoszonych referatów prosimy przesłać do 31 sierpnia 2021 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w języku polskim i angielskim wraz z tytułem (także w języku polskim i angielskim), kodami JEL, kodem ORCID Autora oraz słowami kluczowymi (w liczbie min. 3, max. 5) w celu przygotowania materiałów konferencyjnych umieszczonych również na stronie internetowej.

Dla uczestników konferencji istnieje możliwość bezpłatnej publikacji artykułu w 2021 r. w Śląskim Przeglądzie Statystycznym w języku angielskim lub w szczególnych przypadkach w języku polskim pod warunkiem złożenia artykułu do końca sierpnia 2021 r. 

Polecamy również czasopismo „Wiadomości Statystycznych. The Polish Statistician” („WS”), którego wydawcą jest Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Polskim Towarzystwem Statystycznym. Czasopismo jest bezpłatne. Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 9 lutego 2021 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych „WS” otrzymały 40 punktów, co może być atrakcyjne dla naukowców.

Podejmowane są również starania o możliwość publikacji ze zniżką w utworzonych specjalnych numerach w czasopiśmie wydawanym przez MDPI za 70 punktów na liście ministerialnej.

Wymagania wydawnicze

Artykuły w języku angielskim o objętości ok. 0,6-0,8 ark. wyd. powinny być zapisane w formacie Microsoft Word zgodnie z szablonem umieszczonym na stronie czasopisma Śląski Przegląd Statystyczny w zakładce "Dla Autora" i dostarczone do publikacji przez system SENIR https://review.ue.wroc.pl/ 

Artykuły będą opublikowane po uzyskaniu dwóch pozytywnych recenzji zewnętrznych. 

Instrukcja korzystania z systemu SENIR

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: